top of page

HAKKINDA

Rubik Akademi, ilk olarak 2019 yılında İlkay TERCAN tarafından tasarlanmış ve 2020 yılının ilk aylarında kurulmuştur. 

 

Yüksek standartlarda bireysel ve kurumsal olarak; hızlı okuma, öğrenmeyi öğrenmek, hafıza güçlendirme ve kalıcı hafıza eğitimi gibi Beyin temelli ve Kalbe dokunan eğitim ve koçluk hizmeti vermeyi hedeflemiştir.

 

Vizyonumuz

 

İnsanların zihinsel kapasite ve farkındalıklarını artırmak. Bu amaçla, sanat ve eğitimi birlikte kullanarak öğrenmeyi eğlenceli ve kalbe dokunan bir duruma getirerek bilgilendirmek, düşündürmek ve eğlendirmek.

 

 

Misyonumuz

İnsanların zihinsel güç ve yeteneklerinin ortaya çıkmasına vesile olarak, o yeteneklerden hem kendilerinin hem de tüm dünyanın faydalanmasını sağlamak. Böylece farkındalığı yüksek, özgür düşünen bilge insanların çoğalmasına katkı sağlamak.

 

Değer ve İlkelerimiz

 

  • Sürekli Gelişim ve Öğrenme

  • Yaratıcılık ve İnovasyon

  • Dürüstlük Ve Güvenilirlik

  • Çözüm Odaklılık

  • İnsana Sevgi ve Saygı 

  • Mükemmeliyetçilik arayışı

  • Eğitimin duygusal bir temele dayandığı ve yaşam boyu gerekli olduğu inancı

  • Öğrenmenin sonsuz bir yol olduğu inancı

EKİBİMİZ

h.png

Hicran Tercan AKTÜRK 

Eğitmen / Öğrenci Koçu / Yazar

Ordu doğumlu olan Hicran Tercan AKTÜRK, doğduğu şehirde başladığı ilköğrenimini Almanya’da devam etti. Türkiye’ye döndüğünde eğitim sisteminden kaynaklanan sorunlar nedeni ile eğitimine ara vermek zorunda kaldı. Bununla beraber belli bir süre sonra öğretim hayatına sıfırdan (ilkokuldan) başlayarak üstün bir çaba ile eğitimini tamamladı ve üniversiteyi bitirdi.

Hicran Tercan AKTÜRK, 2004 yılında ilk şiir kitabı olan “Gecenin Fısıltısı” adlı kitabı yayımlandı. Ayrıca bu eserini Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan ve birçok tanınmış şair ve sanatçının da katılım gösterdiği kültürel ve sanatsal bir şölen olan  “Şiir ve Sihir Sizlerle” adlı konseptli bir imza günüyle okurlara sundu.

 

İkinci şiir kitabı “Yıldızlara Astım Umutlarımı” 2017 yılında yayımlanıştır.

şu an “Kalbin Durmadan Bilmen Gerekenler”  isimli üçüncü kitabını yazmaktadır. 

 

Bunların yanı sıra yerel gazetelerde zaman zaman köşe yazarlığı yaparak bilgilerini, fikirlerini, şiirlerini okurları ile paylaştı, dergi ve antolojilerde şiirleri yayımlandı.

 

Aynı zamanda NLP Master Uzmanı ve Yaşam Koçu Unvanına sahip olan, AKTÜRK,  yıllardır Anlayarak Hızlı Okuma eğitimleri ve öğrenci Koçluğu hizmeti vermektedir.

 

Hicran Tercan AKTÜRK,  motivasyon, iletişim, liderlik, bireysel koçluk, stratejik danışmanlık, sunum becerileri, etkin ve kalıcı öğrenme gibi birçok konuda, bu konuların uzmanlarından uzun süreli eğitimler almış ve halen öğrenmenin sonsuz bir yolculuk olduğuna inandığından eğitimler almaya ve öğrendiklerini hayatına uygulamaya ve bildiklerini öğretmeye devam etmektedir.

Başlıksız-2.png

Nurten Tercan GÜL

Eğitim Danışmanı

bottom of page